Spracovanie cookies

Náš e-shop a partneri potrebujú Váš súhlas s použitím súborov cookies, aby Vám mohli zobrazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov.

Odmietnuť všetko môžete tu.

   

 

          Čo je Modalert

Modalert

 

              Čo je Modvigil

čo je Modvigil

 

               Čo je Waklert

Waklert účinok

 

              Čo je Artvigil

čo je Artvigil

 

 

        Modvigil a štúdium

 

 

   Zmena osobnosti modafinilu

 

 

 

          Spánok a Modafinil

 

 

 

  10 najlepších notropík r. 2022

 

Najlepšie notropiká

 

 

            Modafinil a Viagra 

 

 

 

  Sun Pharma vs. Hab Pharma

 

 

      Sprievodca Modafinilom

 

 

 

             Modafinil v športe

 

 

 

     20 naj spôsobov ako úžívať

                   Modafinil

 

 

 

 Predávkovanie modafinilom je

 

                 to možné?


Keďže ste hľadali najlepšie spôsoby, ako čo najefektívnejšie užívať modafinil , poskytneme vám podrobnosti o tejto téme v tejto podrobnej príručke. Najprv vám predstavíme modafinil, svetovo najpopulárnejšie nootropikum, jeho silné účinky a povieme vám, ako obísť jeho menšie negatívne reakcie. Potom vám dáme špičkové tipy, ako to efektívne využiť na dosiahnutie najlepších výsledkov a nakoniec – náš verdikt. Vo všeobecnosti všetky informácie, s ktorými sa potrebujete zoznámiť, aby ste uspeli pri bezpečnom používaní modafinilu.

 

                        Tipy, ako užívať modafinil efektívne

Zaujíma vás, ako efektívne užívať modafinil? Tipy uvedené v tejto príručke sú založené na našich skúsenostiach a skúsenostiach iných nadšencov „inteligentných piluliek“ a, samozrejme, vaše skúsenosti môžu byť odlišné. Hoci je modafinil absolútnym kráľom nootropík, je múdre poznamenať, že jednotlivci reagujú odlišne na rôzne veci vrátane zdravotných prostriedkov. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov je dôležité experimentovať a zistiť, ktorý tip je pre vás najvhodnejší. Našich 20 rýchlych tipov uvedených nižšie vždy pomohlo niekoľkým ľuďom vyťažiť z modafinilu maximum. Ich dodržiavaním môžete aj vy získať tie najväčšie výhody.

 

Optimálne dávkovanie modafinilu

Pýtali ste sa niekedy sami seba na optimálne dávkovanie modafinilu? Konečným kľúčom k získaniu maxima z tohto nootropika je nájdenie ideálnej dávky. Pre väčšinu užívateľov je ich optimálna dávka medzi 100 až 200 mg denne. Iní považujú dávky nižšie ako 100 mg za účinné. Proces užívania nízkych dávok a ich postupného zvyšovania sa nazýva mikrodávkovanie. Niektorí ľudia potrebujú vyššiu dávku 200 mg+, aby pocítili účinky lieku. Niekoľko nadšencov „inteligentných piluliek“ experimentovalo s požitím 300 mg+ modafinilu, ale uviedli niekoľko pomocných výhod, pokiaľ ide o zameranie a produktivitu, v porovnaní s užitím 200 mg dávky lieku. Každý je však iný, takže ak máte záujem o toto nootropikum, mali by ste zvážiť svoju biológiu, pretože neexistuje žiadna „univerzálna dokonalá dávka lieku“.

 

Delené dávkovanie

Užíva sa modafinil dvakrát denne? Väčšine užívateľov užitie polovice tabletky (50 – 100 mg) ráno hneď po raňajkách naštartuje mozgovú činnosť na približne 4 až 6+ hodín. Po obede je tiež bezpečné užiť ďalších 50 – 100 mg „inteligentnej pilulky“. To vám umožní pracovať ďalších 5 až 7+ hodín bez straty sústredenia.

Rozdelením dávky modafinilu mnohí používatelia považujú jeho účinky za stabilnejšie a predvídateľnejšie. Okrem toho je vo všeobecnosti lacnejšie kúpiť si pilulky modafinilu 200 mg a potom ich rozdeliť na polovicu – ak si želáte užívať „inteligentnú drogu“ takto.

 

Správne načasujte dávkovanie

Nie je múdre brať modafinil popoludní a tešiť sa na plné využitie jeho výhod – pokiaľ neuvažujete o celonočnom prenocovaní. Ak máte v úmysle využívať jeho výhody počas dňa, vypite si tabletku čo najskôr. Vzhľadom na polčas rozpadu nootropika môžu účinky trvať až 13 hodín. Ak sa teda zobudíte o 6:00 a dáte si „inteligentnú tabletku“, pozitívne účinky by sa mali prejaviť okolo 7-8 hodiny ráno.

To by vám malo umožniť pracovať ďalších 13 – 15 hodín (pravdepodobne do 21 – 22 hodiny) toho večera. To je veľa kognitívneho, ako aj produktívneho času.Základné pravidlo: Vezmite si „inteligentnú pilulku“ vždy ráno, ak ju používate ako kognitívny meliorátor.

 

Zabudnite na spánok

Spánok a nootropiká nemajú práve harmonický vzťah. Zamyslite sa nad tým. Modafinil bol navrhnutý tak, aby podporoval bdelosť – aby niektorí pacienti s poruchami spánku zostali bdelí celý deň (viac ako 13 hodín). Takže ak chcete užívať modafinil, majte na pamäti, že to môže narušiť váš pravidelný spánkový režim.

To však závisí od dávkovania „inteligentnej pilulky“, tolerancie, ako aj od toho, kedy zvyčajne spíte. Niektorí užívatelia nootropík nemajú problémy so zaspávaním o 22:00 alebo 23:00 po požití „inteligentnej karty“ raz ráno, zatiaľ čo iní nedokážu zaspať do 1–3 hodiny ráno. To je dôvod, prečo sa odporúča užiť dávku 100 mg alebo menej skoro ráno.

 

Nezabudnite Jesť

Hoci modafinil môžete podávať s jedlom alebo bez neho, vždy sa odporúča jesť po užití tohto lieku. Môže pôsobiť ako potláčač chuti do jedla. Ako taký, počas nootropika pociťujete len zriedkavo hlad.

Pri používaní tejto „inteligentnej pilulky“ sa preto vedome snažte zapamätať si, aby ste sa dobre najedli. To znamená, že by ste sa mali držať svojho typického jedálneho lístka – aj keď necítite hlad. Naplánujte si raňajky, obed a večeru ako obvykle a snažte sa zjesť analogické množstvá. To vám pomôže minimalizovať určité negatívne účinky modafinilu, ako sú bolesti hlavy a nevoľnosť.

Mnoho používateľov „inteligentných piluliek“, ktorí majú pri užívaní tohto lieku nevoľnosť a žalúdočné problémy, zisťuje, že je to spôsobené jednou príčinou – nejedením jedla počas užívania modafinilu.

 

Piť veľa vody

Ľudia počas užívania modafinilu najčastejšie zabúdajú piť dostatočné množstvo vody – rovnako ako jedlo. Len preto, že účinok, ktorý droga poskytuje, môže človeka zahrabať v práci a zanedbávať potrebu uhasiť smäd.

Zabúdanie piť dostatočné množstvo vody je pre mnohých používateľov „inteligentných piluliek“ samozrejmosťou. Začnú sa natoľko sústrediť na svoju plánovanú úlohu, že zanedbávajú pitie vody počas dňa. Bez vody sú ústa extrémne suché a v čase, keď si užívatelia všimnú, že sú dehydrovaní, sa už rozvinul vedľajší účinok ako bolesť hlavy. Najčastejšou príčinou bolestí hlavy je dehydratácia .

Ak užívate nootropikum, skúste si dať s posledným jedlom dňa nejaký Pedialyte (rehydratačný roztok). To výrazne pomáha pri hydratácii. Pedialyte pomáha predchádzať alebo liečiť stratu príliš veľkého množstva vody v tele (dehydratácia). Tým, že budete hydratovaní pri používaní kognitívneho zosilňovača, môžete ľahko odvrátiť väčšinu bežných negatívnych účinkov modafinilu. Takže si urobte rutinu, aby ste vždy zvážili pitie dostatočného množstva vody počas celého účinku nootropika.

 

Venujte pozornosť tolerancii

Niektorí jedinci uprednostňujú pop modafinil každý deň. Je to bezpečné? Môžete si vziať tabletku každý deň bez budovania tolerancie? Aj keď to môže používateľov odmeniť určitými trvalými kognitívnymi účinkami, určite to nie je zvyk, ktorý by ste chceli mať.

Aj keď sa nezdá, že by toto nootropikum bolo návykové, je to silný liek na predpis, ktorý je potrebné zvážiť z určitých perspektív. Preto je prvoradé uvedomiť si, že telo si dokáže vybudovať toleranciu voči „inteligentnej tabletke“, ak sa užíva dlhší čas. Platí to hlavne pri použití modafinilu na zlepšenie kognitívnych funkcií alebo na produktivitu.

Vo všeobecnosti nadšenci nootropík považujú modafinil za ideálny, ak sa užíva 1–3 dni v týždni. Toto je tiež najlepšia dávkovacia schéma, ktorú väčšina ľudí dodržiava (ako už bolo spomenuté vyššie), a umožňuje im zažiť šialene skvelé kognitívne výhody a zároveň zabezpečiť, že si nevybudujú žiadny typ tolerancie „inteligentnej pilulky“.

 

Venujte pozornosť výberu

Ak už modafinil nepoužívate, môžu sa prejaviť abstinenčné príznaky. Ak si želáte prestať užívať tento liek, je najlepšie znižovať dávkovanie v priebehu času, aby vaše telo malo dostatok času na prispôsobenie sa menšej dávke liekov. Znižovanie znamená, že ak ste užívali približne 200 mg tabletu, znižujte dávku postupne, kým nedosiahnete najnižšiu možnú dávku, povedzme 25 mg, ktorá ešte nejaký čas trvá, aby ste sa vyhli rozvoju abstinenčných príznakov.

Väčšina užívateľov modafinilu si po jeho vysadení všimne reakcie, ako je únava ako zvyčajne. Ďalšími možnými, ale nezvyčajnými abstinenčnými príznakmi „inteligentnej karty“ sú nízka energia, horšia koncentrácia, ospalosť, depresia a dýchavičnosť. Intenzita a trvanie takýchto reakcií sa môže líšiť v závislosti od genetických faktorov, veku, ako dlho ste „inteligentnú tabletku“ používali atď.

 

Nechoďte do posilňovne

Niektorí ľudia chvália účinky „inteligentnej pilulky“ na ich cvičenie. Iste, zistili, že tento liek podporuje ich sústredenie, náladu, bdelosť, energiu, vytrvalosť, ako aj vzájomný vzťah mysle a tela v telocvični.

Štúdie skutočne ukázali, že nootropikum okrem iných účinkov znižuje pocit únavy vo svaloch [16] . Zníženie pocitu únavy vo svaloch však môže potenciálne viesť k negatívnym dôsledkom, ako je príliš intenzívne cvičenie a zranenie. Bolesť kĺbov sa výrazne zvyšuje pri návšteve posilňovne po užití „inteligentnej pilulky“. Môže to byť spôsobené schopnosťou človeka cítiť sa pri zdvíhaní extrémne unavený.

Okrem tohto varovania pred používaním modafinilu v posilňovni je tu ešte jedna vec. Ak ste v posilňovni a užívate ho, nevyužívate rôzne výhody nootropika rozumne. Ako je znázornené, existuje oveľa lepšie využitie „inteligentnej pilulky“ ako samotné čerpanie železa. Zaistite teda, aby ste čo najlepšie využili jeho kognitívne výhody tým, že sa budete držať kariérnych, akademických alebo pracovných úloh, ktoré si vyžadujú masívny mozog.

 

Nepijte

Modafinil môže znieť perfektne na boj s kocovinou a na produktivitu, ale skombinovať ho s alkoholom je nemožné. Lieky na predpis sa zriedka dobre kombinujú s alkoholom a modafinil sa určite nelíši.

„Smart pilulka“ aj alkohol navyše zaťažujú pečeň [17] [18] . Pečeň po požití obe tieto látky rozkladá (metabolizuje). Pri súčasnom užívaní alkoholu a modafinilu je pečeň vystavená nadmernému stresu. Kombinácia týchto dvoch zlúčenín môže tiež zvýšiť šance na dehydratáciu. Z tohto dôvodu neodporúčame miešať modafinil a alkohol .

Kombinácia malých množstiev alkoholu s modafinilom niekedy nemusí predstavovať veľké riziko pre telo; napriek tomu dlhodobé užívanie určite áno. Najdôležitejšie je, že ak sa rozhodnete užívať „inteligentnú pilulku“ spolu s alkoholom, obíďte to každý deň alebo dokonca každých pár dní. Neúnosná záťaž pečene môže dlhodobo spôsobiť zdravotné problémy, ako je vysoký cholesterol, srdcové choroby, hyperlipidémia a cukrovka.

 

Začnite ešte pred nástupom efektov

Nemusíte si vziať nootropikum a potom čakať, kým sa dostavia očakávané účinky. Len sa do toho pustite skôr, než účinok aktívnej zložky začne pôsobiť, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.

Je rozumné vyhnúť sa tejto pasci čakania. V opačnom prípade skončíte tak, že budete robiť iné veci, než tie, ktoré ste očakávali. Nikto nechce premárniť 1 až 4 hodiny alebo tak bezmyšlienkovite zbytočnými skutkami namiesto toho, aby ste boli produktívni a robili veci.

Modafinil má tendenciu trvať asi 1 hodinu, kým sa naštartuje. Napriek tomu, ak robíte iné úlohy alebo skúmate nejaké zaujímavé veci, možno si uvedomíte, že prechod na produktívne úlohy začína byť únavnejší, keď začne liek.

 

Mať plán

Nadšenci „inteligentných piluliek“ si pri používaní tohto nootropika naplánujú svoj deň. V noci alebo skoro ráno predtým, ako si dáte tabletu, si možno budete chcieť zapísať, čo chcete počas dňa splniť. Po užití modafinilu si musíte zostaviť celodenný plán, ktorý bude trvať 9 až 12+ hodín. Uistite sa, že tento plán neprerušujte pri práci počas celého dňa a nezabúdajte na jedenie a pitie veľa vody. Po splnení plánovanej úlohy ju môžete odškrtnúť zo zoznamu, ktorý ste napísali predtým. Plánovanie modafinilu je kľúčom k produktívnemu dňu.

 

Skombinujte s kávou

Kombinácia kávy a modafinilu je populárna a je univerzálnym darčekom k produktivite. Podľa rôznych štúdií sa kofeín mimoriadne dobre spája s „inteligentnou pilulkou“. Mnoho jednotlivcov ho považuje samo o sebe za nootropikum, pretože je to silný nástroj na zlepšenie výkonu. Navyše kofeín je dokonca zakázaný Národnou univerzitnou atletickou asociáciou (NCAA) ako liek podporujúci výkonnosť pri vysokých úrovniach užívania [19] .

Ak uvažujete o tejto látke ako o hromade, majte na pamäti, že priemerná šálka kávy obsahuje približne 100 mg kofeínu. Prechod systémom trvá približne 6 hodín. Počas používania „inteligentnej karty“ sa odporúča prijať maximálne 200 mg kofeínu každých 6 hodín alebo 100 mg každé 3 hodiny. To znamená, že si môžete dať približne 1 šálku kávy každé 3 hodiny.

Berte na vedomie, že vyššie množstvo kofeínu a 200 mg modafinilu v dávke môže byť príliš stimulujúce – v závislosti od vašej reakcie na zmes. Z tohto dôvodu užite nabudúce nižšiu dávku „inteligentnej pilulky“. Namiesto toho môžete vyskúšať štandardnú dávku nootropika (200 mg) s 50 mg kofeínu.

Kombinácia modafinilu s kávou vám pomôže zostať dlho hore. „Inteligentná tabletka“ zlepšuje bdelosť a kofeín bráni prirodzenému sklonu tela spať. Zažijete tak dvojitú zmes, ktorá vedie k nirváne produktivity a pomáha vám zvládnuť komplikované kognitívne úlohy [20] . Kombinácia schopnosti inteligentnej pilulky zlepšovať výkon a kofeínových účinkov znižujúcich únavu vás odmeňuje šialene skvelými kognitívnymi výhodami, ktoré vás možno premenia na nadľudský stroj. Prečítajte si našu ďalšiu príručku o tom, ako efektívne zmiešať „inteligentnú pilulku“ a kofeín: Sprievodca pre začiatočníkov miešaním modafinilu a kofeínu . Možno budete chcieť vyskúšať túto kombináciu, aby ste mali skvelý výkon počas celého dňa.

 

Nemiešajte „inteligentné pilulky“

Čo sa stane, ak zmiešate modafinil s inými nootropikami? Kombinácia kávy s „chytrými drogami“ je síce ideálna, no nemiešajte modafinil s inými nootropikami bez znalosti očakávaného účinku. Niektoré stohy môžu byť nebezpečné pre vaše zdravie. Zvyčajne je najbezpečnejším nootropikom káva. Môžete si jednoducho vziať „inteligentnú pilulku“ a vypiť kávu, ako bolo uvedené vyššie. To je všetko, čo nadšenci nootropík potrebujú, aby uspeli.

Tiež kombinácia modafinilu s inými zdravotnými prostriedkami, o ktorých je známe, že spôsobujú interakciu, nie je bezpečná. Liekové interakcie môžu zmeniť spôsob, akým vaše lieky fungujú, alebo zvýšiť riziko závažných negatívnych účinkov. Aby ste teda modafinil užívali čo najefektívnejšie, veďte si zoznam všetkých produktov, ktoré používate (vrátane liekov na predpis/bez predpisu a rastlinných produktov) a zdieľajte ho so svojím lekárom, aby ste zistili, či nejaký liek môže spôsobiť interakciu [21] .

 

Očakávajte dobrú náladu s občasnou eufóriou

Pretože stimulanty majú na väčšinu ľudí účinok zlepšujúci náladu, užívanie modafinilu vám tiež môže priniesť šťastnú náladu. Niektorí ľudia sa občas po požití tohto nootropika zaplavia euforickým pocitom. Faktom je, že vďaka modafinilovému efektu odvediete veľa kvalitnej práce, čo k tomu tiež prispieva. Stupeň zlepšenia nálady a/alebo prežívanej eufórie bude pravdepodobne závisieť od individuálnej dispozície. Niektorí ľudia majú tendenciu veľmi dobre reagovať na stimulanty. Takže ak sa vďaka kofeínu cítite šialene dobre, modafinil pravdepodobne tiež.

 

Poznajte svoje zdravie

Pred rozhodnutím o použití modafinilu mimo označenia na kognitívne účely je najlepšie poznať stav svojho zdravia. Je známe, že liek interaguje s 9 zdravotnými stavmi, ktoré vedú k závažným alebo miernym interakciám s chorobami. Poraďte sa s lekárom, aby ste zistili, či máte nasledujúce stavy [22] :

  • srdcové ochorenie (hlavná interakcia);
  • záchvatové poruchy;
  • bipolárne poruchy;
  • ochorenie pečene (hlavná interakcia);
  • psychotické poruchy;
  • hypertenzia (hlavná interakcia);
  • psychiatrické poruchy;
  • renálna dysfunkcia;
  • srdcovo-cievne ochorenie.

Berte na vedomie, že interakcia choroby môže byť život ohrozujúca alebo môže stav zhoršiť. Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je zistiť s lekárom, či je možné užívať modafinil v nižších dávkach pri sledovaní, ak ho chcete použiť, najmä ak existuje mierna interakcia.

 

Naplánujte si spánok

Počas liečby modafinilom je potrebné plánovať spať neskôr ako zvyčajne. Je dosť pravdepodobné, že „inteligentná pilulka“ naruší váš obvyklý plán spánku. Presne tak funguje farmaceutický liek, ktorý bol vytvorený na poruchy spánku ako SWSD a OSA. Našťastie môžete znížiť možnosť negatívnych účinkov na spánok vyvolaných nootropikami pomocou niekoľkých tipov a trikov.

Ak sa po použití modafinilu snažíte zaspať, môže byť výhodný doplnok stravy, ktorý vám pomôže zaspať. Z času na čas môžete pridať doplnky ako ashwagandha a čerešňový džús, aby ste sa uistili, že budete mať dobrý spánok.

Ďalším tipom na modafinil a spánok je intenzívne cvičenie (minimálne 3 hodiny pred spaním). Táto aktivita vám môže pomôcť rýchlejšie zaspať a zlepšiť kvalitu spánku [23] . Tiež si dajte vlažnú sprchu alebo kúpeľ asi 1–1,5 hodiny pred spaním a vyhnite sa niektorým jedlám, ako je grapefruitový džús. Takéto ovocie môže predĺžiť účinky modafinilu (v dôsledku inhibície enzýmu, ktorý metabolizuje aktívnu zložku „inteligentnej pilulky“) [24] .

Okrem toho, aby ste zažili dobrý spánok, vyhnite sa používaniu iných stimulantov, najmä po 16:00 v deň, keď ste požili modafinil. Ak užívate liek s inými stimulantmi, ako je kofeín, môžete považovať za ešte náročnejšie zaspať v rozumnú hodinu. Ako tip by sme vás vyzvali, aby ste po 14:00 nekonzumovali žiadne kofeínové alebo podobné produkty, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Zaistite, aby ste vykonali príslušné úpravy pre všetky stimulanty, po ktorých bacuľate, aby ste ich užili spolu s „inteligentnou tabletkou“.

 

Kreativita rozdrvená

Podľa rôznych štúdií sa nezdá, že by modafinil podporoval kreativitu. Môže to trochu brániť tvorivému procesu. „Inteligentná pilulka“ môže znížiť divergentné myslenie kreativity u zdravých vysoko kreatívnych ľudí. Namiesto toho, aby bol modafinil všeobecnejším kognitívnym meliorátorom, môže mať negatívne a jemné účinky na kreativitu [25] .

Aj keď môžete mať silu rozdrviť prácu a zostať sústredení niekoľko hodín pri používaní „inteligentnej pilulky“, možno nezažijete veľa kreatívnej inšpirácie. Možno budete chcieť použiť liek, keď chcete byť produktívni. Preto možno budete chcieť obísť jeho použitie, keď potrebujete byť kreatívni.

 

Buďte opatrní, ak šoférujete

V štúdii vykonanej výskumníkmi „inteligentná pilulka“ podporila schopnosť viesť vozidlo u pacientov s idiopatickou hypersomniou a narkolepsiou, ktorí dostávali 400 mg lieku počas 5 dní pred testom na vedenie vozidla [26] . Modafinil však môže zhoršiť vaše myslenie alebo reakcie, ak ho pustíte a okamžite šoférujete alebo robíte čokoľvek, čo si vyžaduje vašu pozornosť a zvýšenú opatrnosť. Aby ste z tohto nootropika vyťažili maximum a nepoškodili svoje zdravie, odporúča sa obísť nebezpečné činnosti, ktoré by ste mohli chcieť vykonávať, ako je šoférovanie, kým nebudete vedieť, ako tento liek ovplyvní vašu úroveň bdelosti a kognície.

 

Nastavte si miesto, kde vás nebude rušiť

Tento tip je osobnou preferenciou. Väčšina ľudí užíva túto pilulku a pracuje celý deň a vôbec nechcú byť rušení. Študenti uprednostňujú návštevu kaviarne alebo knižnice, ktorá sa otvára skoro a kde je nepravdepodobné, že ich bude rušiť okolie alebo niekto, koho poznajú. Väčšina nadšencov „inteligentných piluliek“ sa tiež dokonale cíti dobre bez toho, aby hovorili s akoukoľvek osobou a zároveň sa rozhodli sedieť v rohu so slúchadlami na ušiach na dlhé hodiny alebo celý deň. V skutočnosti je to spôsob, ako byť najproduktívnejší. Môžete však mať svoj plán. Uistite sa, že je bez porúch, aby ste boli produktívni a sústredení na to, čo chcete dosiahnuť počas užívania modafinilu.

 

                         Súhrn o správnom užívaní modafinilu

Použitie modafinilu najefektívnejšie nemusí byť extrémne zložité alebo nezdravé. Táto droga je pri správnom užívaní bezpečná a užívateľov odmeňuje skvelými pozitívnymi účinkami. Zvážte naše rýchle použiteľné tipy a triky uvedené vyššie, najmä ak z toho chcete vyťažiť to najlepšie. Správne spôsoby, ako čo najefektívnejšie užívať toto nootropikum, je niečo, čo sme preskúmali vyššie. Takže urobte radosť a použite akýkoľvek tip, ktorý vyhovuje vašim potrebám používania modafinilu.